Jdi na obsah Jdi na menu
 


Naše koně

15. 5. 2008

Maverick - Kříženec Appaloosa hřebce Crazy Legs Luck a klisny plemene ČT. NArodil se roku 1999. Maverick je koník provozní je vhodný jak pro pokročilé, tak pro začínající jezdce, ale i pro seniory i juniory. Maverick je ochotný, pracovitý, hodný, ale také občas líný. je to naše zlatíčko a mazlík.

 

Máčo - Máček je uveden v papírech jako ČT. Jeho rok narození je  1998. Jako Maverick slouží i Máček jako provozní koník tady u nás na statku. Je též vhodný pro jezdce pokročilé i začínající. Na jízdárně vynikající koník, ale pokud zjistí, že pracovat nemusí, tak nepracuje. Máček je snad největší oblíbenec u nás ve stáji :)

 

Gandy- Gánďas je plemene typu hucul, ale my si myslíme, že má tak trošku něco společného s merénským poníkem. Narozen roku 1999. Je černý má vlitou hřívu a ocas... Třeba tam něco málo z toho merénského bude :) Gandy je ochotný pracovat, je šikovný, živý a plný elánu, ale pod jezdcem, který už zvládá základní výcvik. Gandy je tak trošku svůj a nedá nic zadarmo. Je to, jak mu říkáme " drak"

 

Joe - Anna - Klisna plemene ČT, ale známe oba rodiče, ale bohužel je nemá uvedené v papírech. Narodila se v prosinci 2004. Její maminka byla bílá kobylka jménem Adéla a tatínek je úspěšný koník soutěžící v reiningu MG Joe pravý bratr našeho Chexe. Joei je naše závodní kobylka, které úspěšně startuje v disciplínách - western pleasure, western horsemanship, Showmanship at halter a trail.

 

Warrior Chex - Chex je plemene Paint horse ( PH ) jeho otec je úspěšný PH hřebec MG Doc Joe Chex a matka je anglický plnokrevník jménem Minea.Chex se narodil v roce 2001.Chex má velmi zajímavou povahu je energetický, pracovitý, učenlivý a výbušný. Na jízdárně je to s ním jen radost, ale jakmile se vyjede na vyjížďku mění se v dostihového koně.

 

Holly Lucky Leo - Lukáš je plemene Quarter Horse ( QH ) a jeho otec je Lassy Leo Jack po Jack O´Rima a matka je anglický plnokrevník jménem Holy Blossom.Narodil se v roce 2005. Pod sedlem jeví jako velmi nadějný All Roud koník. Je pracovitý a plný energie a stále se chce učit něčemu novému.

 

Karlík - Kája je poník neznámého plemene, neznámého roku narození ani nevíme nic o jeho životě. Posledních 5 let ho vlastnila Jana Racková, která na něj bohužel neměla čas a tak nám Káju darovala. Karlík bydlel na druhé straně vesnice, takže o něm víme aspoň něco za posledních 5 let co byl u Jany. Je to hnědák, teda teď je už hnědo-bílí, protože kájovi bude aspoň přez 20 let už. je to takovej maskot statku a všichni mu tu přejeme ještě hodně dlouhých a šťastných let:)